Валерій Шульжик

Валерій Володимирович Шульжик народився 27 липня 1939 року у Хабаровську. В юному віці працював матросом і рульовим на пароплаві, театральним електриком, а потім став актором Крайового театру юного глядача.
Свою письменницьку діяльність Валерій Володимирович почав в 1959 році. У 1963 році вийшла перша книжка поета «Два кавуна», потім - «Веселий кельму». Продовжуючи писати вірші для дітей, він паралельно пробує свої сили в прозі. Їм написані повість «Ось за тим поворотом ...» і книга оповідань «Бухта-Барахта». Крім цього, Шульжик є автором кількох п’єс, які з успіхом йдуть в театрах країни.

Найвідомішим дитячим твором, який прославив письменника, стала п’єса «Четвертий порося». У 1986 році вона була екранізована на студії «Екран» і перетворилася у мультфільм під назвою «Пригоди поросяти Фунтика». З тих пір Фунтик, дядечко Мокусо, мавпочка Бамбіно і бегемот Шоколад, що ховаються від злої і підступної пані Беладони, стали улюбленими персонажами дітей.
Мультсеріал заслужив визнання не тільки у глядачів нашої країни. Двадцять п’ять років тому, в 1989 році мультфільм про Фунтика отримав головний приз на Міжнародному кінофестивалі дитячих телевізійних програм в Пекіні.

Інші роботи письменника: збірник «Жив собі бегемот», «Веселі і сумні казки, адресовані дорослим і дітям для читання та подання в особах», п’єси «По секрету всему свету», «Бременські музиканти», «Синдбад-Мореплавець», « Сердар Азмун - срібне спис »,« Солом’яне сонце »,« Маленький хоробрий ».

Возврат к списку