Ерік Метаксас | Эрик Метаксас

Ерік Метаксес народився в Нью-Йорку 1963 року, якраз на тридцять шостий день народження його батька. Виріс у Денбері, штат Коннектікут, там же ходив до громадських шкіл. Закінчив Єйльський університет. У Єйлі він прославився літературним сплеском як редактор Yale Record, найстарішого університетського гумористичного журналу, а пізніше іще одним літературним сплеском, коли після 99-ої Гри між Єйлем і Гарвардом він очолив успішну спробу “потопити” Гарвардські ворота в ріці Чарльз. Під час випуску Еріку вручили дві почесні нагороди за його студентські історії. Він також виступив від імені курсу — був співавтором і зачитав «Історію курсу», саркастичне вітання (єльська випускна традиція), затьмаривши своїм виступом наступного спікера — Діка Кейвета. Вони не розмовляли один з одним років із двадцять.

Метаксесові гумористичні історії вперше були опубліковані в Atlantic Monthly, його також друкували в The New York Times. Вуді Аллен назвав ці твори “досить смішними”. Ерікові книжкові та кінорецензії, ессе і поезія з'являлися в The New York Times, The Washington Post, Christianity Today, National Review Online, Beliefnet та First Things. Він був стипендіатом Яддо та МакДауел Колоні за його оповідання. Його книга-пародія «Навіть не вірте!» на музей Ріплі «Хочете вірте, хочете ні!» — культова класика, яка підштовхнула письменника-романіста Марка Гелпріна назвати Метаксеса «правдивим нащадком “Фар Сайда” Ґері Ларсона».

Із 1988-го по 1992-ий Метаксес працював редактором і головним автором у Rabbit Ears Productions, де написав понад 20 дитячих книг і відеорядів, озвучених такими акторами як Мел Ґібсон, Робін Вільямс, сер Джон Ґілґад, Денні Ґловер, Сіґурні Вівер, Джон Кенді, Майкл Кейн, Майкл Кітон, Джина Дейвіс, Джоді Фостер, Емма Томпсон і Рауль Джулія. Його серія відео Rabbit Ears завоювала численні нагороди Parent's Choice та змагалися в трьох номінаціях Grammy на найкращий дитячий запис; їх вмикали в ефірі Showtime і крутили як популярні аудіопрограми на NPR's Rabbit Ears Radio, котрі вели Мел Ґібсон та Меґ Раян — Ерік також писав їхні сценарії. Журнал Parenting та інші називав Метаксеса «неоспіваним героєм» серії Rabbit Ears та «незрівнянним дитячим автором».

У 1995-му Американська асоціація книгопродавців обрала Метаксесову книгу The Birthday ABC як «Pick of the list» («Вибір зі списку»). Критики сказали, що легкі вірші книги “іскрилися” та “шипіли”, порівняно з віршами Олдена Неша, Едварда Ліра та Льюїса Керрола.

Серед багатьох інших дитячих книжок Еріка — володар премії Angel Prince of Egypt A to Z (пізніше Dreamworks зняли за нею фільм); і нашуміла Uncle Mugsy & the Terrible Twins of Christmas. Його книга Squanto and the Miracle of Thanksgiving у 1999-му отримала нагороду на Amazon.com — «Number One Bestseller» («Бестселер номер один»).

Ерікова книга It's Time to Sleep, My Love, проілюстрована Ненсі Тілмен, вийшла першим накладом у 175 тисяч і дебютувала на Barnes&Noble.com у сотні книг у жовтні 2008-го, де її назвали «Goodnight Moon ХХІ століття». (прим. перекладача — Goodnight Moon — відома американська дитяча книга Марґарет Вайз Браун, вперше опублікована в 1947 році. Лише до 1990-го було продано близько чотирьох мільйонів примірників.) Саллі Тейлор, дочка Джеймса Тейлора та Карлі Саймон, написала пісню на слова Еріка і заспівала її для аудіо CD книги.

Два роки Метаксес писав і редагував у Breakpoint Чака Колсонса, державній синдикованій щоденній радіопрограмі із понад 400 станціями і тижневою аудиторією в п'ять мільйонів. Потім він писав для VeggieTales, де у співавторстві створив Lyle the Kindly Viking, а також озвучив слова оповідача в Esther. У 3-2-1 Penguins! Ерік озвучив героя President Wait-Your-Turn і Vacuum №10. Ерікові дитячі книги для VeggieTales включають бестселер №1 God made You Special (видано понад 600 тисяч копій), а також Even Fish Slappers Deserve a Second-Chance та The Pirates Who (Usually) Don't Do Anything — обидві також бестселери.

Метаксес часто з'являвся на екранах як культурний коментатор на каналі CNN та на Fox News Channel. Він також бував на C-Span's Book TV і Hannity & Colmes. Ерік брав участь у багатьох радіопрограмах, у тому числі на NPR's Morning Edition та Talk of the Nation, Hugh Hewitt, Monica Crowly і The Alan Colmes Show.Він є засновником і ведучим Socrates in the City: Conversations on the Examined Life — щомісячної розважальної передачі, яка провокує дискусії про «життя, Бога та інші тонкі теми», гостями котрої є доктор Френсіс Коллінз, сер Джон Полкінґгорн, баронеса Керолайн Кокс, раввин сер Джонатан Сакс і Оз Ґіннес.

Ерік брав участь у полеміці в Оксфорд Юніон — найстарішому в світі дискусійному товаристві, де широко виступав на різноманітні теми. Його відкриті офіційні представлення таких осіб, як американський сенатор Джозеф Ліберман, колишній міністр юстиції Джон Ешкрофт та Рік Воррен, зробили його популярним як ведучого та модератора. Так, він виступив модератором у дебатах між єпископом Спонґом і колишнім пастором президента Обами превелебним Джеремаєю Райтом; Ерік виступав у Білому домі, на Капітолійському пагорбі, у Вест Пойнті, Єйлі, Корнелі, Прінстоні та багатьох інших місцях. Він також був запрошеним промовцем на ранковій молитві губернатора Луїзіани в Бейтон Ружі. У 2007-му його призначили Почесним членом престижного британсько-американського проекту — єдина особа за весь час, удостоєна такої честі.

Ерікова славнозвісна біографічна книга Amazing Grace: William Wilberforce and the Heroic Campaign to End Slavery з'явилася завдяки видавництву HarperSanFrancisco і стала «офіційною книгою-супутником» художнього фільму під однойменною назвою Amazing Grace. Книга зайняла 23 позицію у списку бестселерів New York Times, і її розхвалили Стенлі Крауч («...неперевершена історія британської боротьби з рабством»), колишній конгресмен від Нью-Йорка Флойд Флейк («чудово... займе своє місце як жива віха історії...»), Джон Вілсон («ватра правди і ясності»), Руді Джуліані («краще, ніж кіно!») та багато інших.

Ерікова книга Everything You Always Wanted to Know About God (but were afraid to ask) вийшла в 2005-му, і здобула похвалу Енн Б. Дейвіс, Еліс про The Brady Bunch («Мене абсолютно вразила ця книга!»), Тім Келлер із пресвітеріанської церкви Іскупителя («Важко переоцінити»). Її продовження — книга Everything ELSE You Always Wanted to Know About God (but were afraid to ask) була опублікована в 2007-му. Остання книга з трилогії — Everything You Always Wanted to Know About God (The Jesus Edition) — побачила світ у Regal у січні 2010-го.Ерік ходить до Єпископальної церкви Кальварії/Святого Джорджа і мешкає на Мангеттені в Нью-Йорку разом із дружиною та дочкою.

 
Дэвид Ховард – служил много лет миссионером в Колумбии и Коста-Рике.
Дэвид Бейкер — потомок эмигрантов из Германии и Шотландии, массово переселявшихся в Пенсильванию в начале XVIII века.
Антон Горошко рос и воспитывался в семье Григория Артемовича, благовестника Союза ХВЕ довоенной Польши (Тернопольская область, Западная Украина).
Артур (Аарон) Кац (1929-2008) — всемирно известный проповедник и писатель, основатель пророческой миссии в Минессоте (США) «Ben Israel Fellowship» («Сын Израилев»), автор...
 
Входите
Извините, но вы не можете скачать каталог, вы не авторизированы
Войдите
Обратная связь